Zacznij zabawę wcześniej. Odkryj nasze najpopularniejsze produkty. KUP.

Jak stworzyć świetną playlistę, która rozkręci imprezę

Gdy urządzasz imprezę, to Ty odpowiadasz za podkręcenie atmosfery. A idealna playlista odgrywa ogromną rolę w kreowaniu nastroju. Wybrana muzyka powinna odpowiadać gustom i energii zaproszonych osób. Jeśli układasz playlistę po raz pierwszy, może być to onieśmielające zadanie.

Jednak bez obaw – istnieje kilka ogólnych zasad, jak przygotować świetną playlistę, które przeprowadzą Cię przez cały proces i sprawią, że Twoja impreza zostanie zapamiętana na długo. Oto jak dobrać perfekcyjne kawałki na imprezę. Przy okazji znajdziesz pomysły i wskazówki dotyczące wyboru najlepszego zewnętrznego głośnika Bluetooth®, który spotęguje wrażenia muzyczne.

Jak stworzyć świetną playlistę na imprezę

Bez względu na to, czy przygotowujesz playlistę na grilla, domówkę czy spotkanie rodzinne, jest szereg rzeczy, które możesz zrobić, żeby Twoja playlista była przemyślana, zrównoważona i dopasowana do atmosfery wydarzenia.

1. Stwórz atmosferę

Pierwszym krokiem do stworzenia fantastycznej playlisty jest zastanowienie się nad nastrojem lub atmosferą, którą chce się stworzyć. Chcesz zorganizować stonowane przyjęcie sprzyjające relaksowi? Zależy Ci na stworzeniu pozytywnej, energetycznej atmosfery? Chcesz zachęcić ludzi do tańca? Playlista powinna odpowiadać nastrojowi spotkania.

Jeśli dopiero zaczynasz tworzyć playlisty, warto wybrać motyw przewodni muzyki. Motyw może bazować na konkretnym gatunku, epoce czy nawet artyście. Jeśli będziesz działać w obrębie tych kategorii, dobrane kawałki będą bardziej spójne. Oto kilka motywów przewodnich, które warto rozważyć:

• Hip-hop z lat 90.
• Dance pop
• Złote przeboje
• Najlepsza 40
• Najlepsze hity Beyonce

2. Zacznij od kilku kluczowych numerów

Po podjęciu decyzji dotyczącej nastroju lub motywu czas dodać utwory do nowej playlisty. Zacznij od tych najważniejszych, których Twoim zdaniem nie może zabraknąć na imprezie. Mogą być to znane wszystkim klasyki lub piosenki doskonale wpisujące się w dany motyw. Kawałki te będą stanowić fundament Twojej playlisty, na bazie którego możesz stworzyć całą ścieżkę dźwiękową.

3. Zadbaj o urozmaicenie

Aby zapobiec wrażeniu powtarzalności, z pewnością zechcesz playlistę odrobinę urozmaicić. Mając na uwadze atmosferę i motyw przewodni, rozejrzyj się za utworami zróżnicowanymi pod względem artystów, gatunków i epok. Nie bój się też okazjonalnych niespodzianek. Może być to nieco mniej znana piosenka, która Twoim zdaniem spodoba się gościom, lub zapomniana perełka zaczerpnięta z czeluści kolekcji.

Komponując playlistę, zwróć uwagę kolejność utworów. Przejścia między piosenkami będą płynniejsze, jeśli numery będą charakteryzować się podobną tonacją i/lub podobnym tempem. Dlatego być może będzie trzeba poeksperymentować z kolejnością, żeby całość brzmiała jak najbardziej naturalnie. W przypadku przyjęć organizowanych za dnia playlistę powinny rozpoczynać nienachalne utwory w umiarkowanym tempie, które stopniowo ustępują miejsca bardziej dynamicznym kawałkom – jeśli tylko chcesz zachęcić gości do tańca. Upewnij się tylko, że nie są one odtwarzane, gdy ludzie jedzą lub dopiero się zapoznają. Następnie możesz dodać spokojniejsze, stonowane utwory, które odpowiadają atmosferze kończącego się lub trwającego do późnych godzin nocnych przyjęcia.

Jeśli chcesz bardziej zróżnicować playlistę, poproś wcześniej gości o podanie muzycznych propozycji. A w razie potrzeby bądź w gotowości wprowadzić zmiany w środku imprezy. Większość melomanów uwielbia dzielić się ulubionymi kawałkami i z niecierpliwością czekają na swoją kolej puszczania muzyki.

4. Playlista nie może być za długa ani za krótka

Warto wstępnie zaplanować, ile ma potrwać impreza, tak żeby odpowiednio wyliczyć długość playlisty. Impreza wyhamuje, jeśli muzyka skończy się w środku zabawy. Jednocześnie playlista nie powinna być tak długa, że nawet nie dojdzie do połowy, gdy goście zaczną wychodzić.

Aby zapobiec każdemu z tych kłopotów, stwórz playlistę o około 30–60 minut dłuższą niż planowana impreza. Dzięki temu będziesz mieć piosenki w zapasie, gdyby trzeba było pominąć nie do końca trafiony utwór lub gdy impreza będzie rozkręcać się nieco wolniej.

5. Wybierz głośnik dopasowany do playlisty

Nic nie psuje atmosfery bardziej niż trudność z usłyszeniem muzyki przez gwar imprezy. Ważne więc, aby dysponować głośnikiem, który podoła wyzwaniu. Nowy głośnik Bose SoundLink Max rozkręci każdą imprezę dzięki zaawansowanemu dźwiękowi w połączeniu z możliwością łatwego przenoszenia i zabierania wszędzie tam, dokąd poniesie zabawa. Do tego łączy się z wieloma głośnikami w trybie Party. Ponadto ma klasę IP67, więc nie straszne mu rozlane napoje ani przypadkowa kąpiel w basenie.

Oferowany przenośny głośnik Bluetooth zapewnia imponujący dźwięk stereo i głębokie basy – jak znalazł, by pochwalić się nową playlistą. Ma też baterię wystarczającą na nawet 20 godzin, żeby akompaniować nawet najdłuższym imprezom. Jesteś didżejem i rozładowuje Ci się telefon? Urządzenie SoundLink Max ma nawet wejście USB-C, które pozwala ładować elektronikę za pomocą wbudowanego w głośnik akumulatora. Nic więc nie zakłóci odtwarzania Twojej playlisty. A więc śmiało – rozkręć imprezę na maksa.

POWIĄZANE PRODUKTY

Powiązane artykuły

Głośniki zewnętrzne, które nadadzą niesamowity klimat każdej imprezie